top of page

microneedling

Microneedling

nejnovější ošetření pro antiaging pleti nová generace mezoterapie

Beauty Microneedling je nejnovějším ošetřením pro anti-aging pleti.
Microneedling je nová generace mezoterapie, která pomáhá klientům nejen s redukcí jemných vrásek, s redukcí rozšířených pórů, ale velmi efektivně řeší problémy s ochablou, unavenou pletí či s různými nerovnostmi pleti.
Microneedling je sterilní ošetření jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí, která je nastavitelná na potřebnou hloubku vpichu - 0.25 mm – 0.5 mm (beauty microneedling). Elektrickým přístrojem s velmi vysokým kmitočtem pronikají mikrojehličky téměř bezbolestně do pokožky, která je předtím ošetřena anestetickým krémem. Mikrojehličky pronikají skrz pokožku, vytváří velmi malé rány – mikrokanálky, kterými se dostanou do dermis zapracovávaná výživová séra s kyselinou hyaluronovou.

Nyní novinka FL-HA + AMINIX 16 kyselina hyaluronová 7mg/ml a komplex 16 aminokyselin

Mezoterapeutický koktejl složený z kyseliny hyaluronové a komplexu 16 aminokyselin. 
Díky přítomnosti kyseliny hyaluronové v dermis dochází k vytvoření optimálního prostředí pro fibroblasty, díky čemuž se zvyšuje množství kolagenu, elastinu, fibronektinu v kůži. Zvyšuje se odolnost pokožky proti účinkům volných radikálů a urychluje se schopnost regenerace pokožky.

 

Indikace :

 • TERAPIE ZNÁMEK STÁRNUTÍ PLETI

 • Malé a střední vrásky

 • Elasticita

 • hloubková hydratace

 • svěžest pleti 

 • pevnost

 

Microneedling překonává předchozí technologii dermarollerů nejen ve výsledcích, ale také v péči o klienta. Přesnost nové metodiky absolutně minimalizuje vliv nežádoucích účinků (nadměrná iritace pokožky) na tkáň obklopující celou ošetřovanou oblast mnohem více, než v původním systému mezoterapeutických ošetření. Celkové ošetření trvá cca 30minut včetně přípravy 60 minut . Po ošetření je pokožka začervenalá - zarudlá jako po slunci, s pocitem tepla. Zarudnutí přetrvává podle místa a citlivosti pokožky od 2 hodin do 72 hodin.
 

Péče po ošetření
Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 hodin. Po tuto dobu se na pleť aplikuje Eucerin Hyaluron-Filler intenzivní sérum proti vráskám 

Péče po zhojení kůže
Make-up doporučujeme používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod). Použití make-upu na narušenou pleť může vyvolat riziko vzniku hyperpigmentací, protože se make-up může dostat do vytvořených mikrokanálků, může dojít ke vzniku zánětu pleti. Ovocné kyseliny AHA a BHA mohou být použity na změkčení a povrchové vyhlazení epidermis, ale až po té co se kůže po ošetření zcela zhojí. Běžný režim péče o pleť může být obnoven po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).
Doporučujeme používat séra Eucerin Hyaluron – Filler pro úplnou regeneraci pleti.  
Doporučený počet ošetření: 4-6x po 3-5 týdnech dle indikace. Je možné využít na obličej, krk, dekolt i ruce, paže, bříško s neuvěřitelnými výsledky.

Výhody Beauty MICRONEEDLINGU proti ostatním metodám :

 • vhodná pro všechny typy pokožky

 • nepoškozuje pokožku (není ablativní)

 • nevyvolává citlivost pokožky na UV záření

 • žádné riziko změny barvy kůže

 • může být používána na tenké pleti

 • může být používána na obličeji, krku, dekoltu a jiné části těla

 • finančně výhodná metoda oproti frakčnímu laseru a resurfacingu

 • mohou být použita topická anestetika pro komfort pacientů, kteří tak tolerují ošetření velmi dobře

 • krátká doba hojení

 • minimální diskomfort při době hojení

 • v případě neuspokojivých výsledků je možné proceduru opakovat bez rizika

Otázky a odpovědi

Co je microneedling?
Nová generace mikrojehličkování. Je jemnější a jednodušší a dá se použít i v "hůře" přístupných konturách obličeje (kořen nosu, chřípí, oční okolí). Dříve používané dermarolery zraňovaly epidermis. Elektrický přístroj s pomocí mikrojehliček velmi rychle a s minimální traumatizací epidermis vytváří v pleti mikrokanálky a vybuzuje pleť k hojení. Dochází postupně k obnově, tedy k omlazení pokožky.

Jak se microneedling provádí?
Po lokální aplikaci znecitlivujícího krému se pomocí elektrického přístroje s velmi vysokou frekvencí kmitání mikrojehliček provádí ošetření podle typu pokožky a problému, který se řeší (vrásky a nerovnosti pleti, rozšířené póry, ochablost pleti, atd…).Tato efektivní technologie vytváří menší dočasné kožní trauma tím, že ve strategických oblastech kůže nadělá tisíce mikro vpichů. Tělo je vybuzeno k hojení jehož konečným výsledkem je zjemnění textury pleti s omlazujícím efektem. Pleť je zářivá, póry stažené, jemné linky a vrásky jsou vyhlazené.

Výhody microneedling?
Na rozdíl od jiných způsobů rejuvenace pleti, microneedling neodstraňuje zdravou pokožku, což umožňuje její mnohem rychlejší hojení. Sluneční citlivost, hyper-pigmentace, ztráta pigmentu a ani ztenčená pokožka nejsou problém pro provedení mikrojehličkování. Během procesu hojení, které trvá několik dní, je povinností čistota a správná péče. Navíc lze ošetření provést i na tak citlivých místech, jako jsou dolní víčka, krk a hřbet rukou.


Jak dlouho léčení potrvá?
Ošetřená plocha bude začervenalá, mírně oteklá, a mohou být i tenké stroupky na několik dní, což je běžné i u jiných postupů, která pronikají povrchem kůže. Pleť je druhý den po ošetření lehce zarůžovělá (jako po sežehnutí sluncem), takže můžete ihned na veřejnost. Už po 48 hodinách můžete aplikovat make-up. Ve většině případů trvá hojení 5-7 dní.

Kolik je třeba ošetření microneedling?
V závislosti na vašem věku a také tloušťce vaší kůže, je zapotřebí několika sezení v odstupu 3-4 týdnů. Samozřejmě je nutná individuální konzultace. Microneedling lze opakovat tak často, jak je třeba, ale je nutné ponechat dostatečný čas mezi jednotlivými ošetřeními, aby se dosáhlo trvalých výsledků. Pokožka není ničena, ale naopak, zesiluje a je pružnější. Chcete-li urychlit své výsledky, je nutné dodržet správné domácí ošetřování. Vzhledem k přirozenému procesu stárnutí, je jednou za čas nutné se pojistit dalším ošetřením, a udržet si tak hladkou a zářivou pleť v příštích letech. Optimálně se aplikuje kůra 3 – 6 opakování jednou ročně.
 

bottom of page